שתף ברשתות חברתיות


שלושת הדובים, אליעזר והגזר, דולפין וחבריו

שלושת הדובים, אליעזר והגזר, דולפין וחבריו

כל האלה הינם אגדות לגיל רך (השתיים הראשונות למעשה תורגמו לעברית מרוסית, והשלישי נכתב על ידי הסופרת הישראלית ליאת מזרחי רף). אך בגן הילדים "שיטון" של איגום בקריית חיים משתמשים בהן בתור סיפורים חשבוניים. למעשה כספרי לימוד חשבון למתחילים.

האחראית על ,"המגמה המתמטית" בגן גב' ריטה דוכין מסבירה: "הסיפור החשבוני עוזר לילד לחבר בין עולם המספרים לבין עולם המציאות בו הוא חי. הילדים מבינים שהעולמות האלה שזורים זה בזה. המספרים ופעולות חשבון מתארים היבטים חיוניים של מערכת היחסים המתקיימת במציאות.

זוכרים 3 כיסאות, 3 צלחות, 3 כפות בחדר האוכל של 3 דובים? ברור שהאגדה הזאת תסלול לספרה 3 את הדרך לליבם ולמוחם של הקוראים הצעירים. או באגדה על הדולפין שמשתדל לפתוח את הקונכייה ולעזרתו באים חבריו: דג, סוסון ים, צפרדע וצב – חייבים לספור אותם. כמה אנשים וחיות בית עוזרים לסבא אליעזר למשוך בגזר? כמה ילדים יצליחו להתקבץ תחת המטריה הגדולה של אבא בסיפורו של סופר הילדים הישראלי לווין קיפניס? מתברר, שישה. מצוין, ילדי הגן "שיטון" ירשמו לעצמם גם המספר הזה.

"רק לאחר שהילד חווה את עולם המספרים באופן מוחשי הוא יכול להתקדם בהדרגה להבנת המספר בהיבט מופשט", – מסכמת גב' דוכין.

ואולם בנוסף לעולם המספרים קיימות גם צורות גיאומטריות וגם אותן מציגה ריטה דוכין בפני ילדי הגן. בכך גם מסיעים לה ספרים כגון "מעשה בעיגול שחיפש חבר" מאת רמי רחמני ונואית אלמוזלנינו או "כל מה שקרה במסיבה של גברת אליפסה" של ענת אומנסקי. בנוסף לכך את הצורות הגיאומטריות אפשר לגזור מקרטון ובדיוק כך עושים ילדי הגן של איגום בקריית חיים.

חדשות