• כתובת:
  • ירושלים, פסגת זאב מזרח, יצחק טוניק , 21
    הצג על המפה
  • טלפון:
  • 0544544021
    יופה לידיה

  • הרשמה

שתף ברשתות חברתיות


אנגלית במרכז הלמידה של איגום בפסגת זאב בירושלים

אנגלית במרכז הלמידה של איגום בפסגת זאב בירושלים

לימודי אנגלית במוסד הנ"ל, כמו בכל מרכזי הלמידה של איגום, מתחילים בקבוצות ילדים בגיל 4 – 5, זאת אומרת עוד לפני שהם נכנסים למסגרת בית-הספר (יצוין שבחלק ניכר של בתי הספר שיערי אנגלית מופיעים במערכת השעות רק מכיתה ב').

לילדים בגיל טרום חובה וחובה מבוסס התהליך הלימודי על משחק. את המשחקים אנו בוחרים וממציאים על פי שני קריטריונים: עליהם להיות מתאימים לגיל ומעניינים ,מחד גיסא, ולכלול אלמנטים דידקטיים רבים - כמה שהילד מסוגל לתפוס ולזכור, מאידך גיסא. בין "הסיטואציות המגולמות" על ידי הילדים – הכרות, פגישת חברים, שיחות סביב שולחן האוכל, ביקור בחנות בפרט חנות צעצועים וכו'.

בקבוצות בוגרות יותר הדגש מושם על העשרת אוצר המילים, פיתוח כושר ההבעה והנחת יסודות של קריאה וכתיבה. גם כאן מושתת תהליך הלמידה על משחק. הילדים גוזרים צורות של עצמים (דומם, צומח או חי), שאת שמותיהן באנגלית אנו לומדים, צובעים אותן וחוזרים בעל פה על המילים הנלמדות. אנו משתמשים גם ב"גישה אינטגרטיבית" – בשיער הציור מציירים ילדים את הדברים שלמדו בשיער באנגלית וההפך – לומדים שמות באנגלית של דברים שציירו בשיער הציור.

הכלי היעיל לשמירת החומר הנלמד בזיכרון הוא צפייה בסרטים מצוירים, שבהם המילים שהילדים הכירו בשיעור מושמעות על ידי גיבורי הסרט המוכרים להם ואהובים עליהם. בנוסף לומדים הילדים שירים קצרים בעל פה עם המנגינה או בלעדיה.

מבלי לציין חשיבות האנגלית בימינו – שפת התקשורת והעסקים הבינלאומית (על פי נתונים סטטיסטיים היא שגורה בפי של כל אדם חמישי בעולם), נדגיש כי שליטה בשפה זו לא רק תעזור לילדים להתקדם בחיים בעתיד, אלא עשויה להיות מועילה למשפחתו כבר עתה. הודות לאוצר המילים העשיר והמגוון והיכולת להתמצא בסביבה האנגלית מסוגל הילד, שעבר הכשרה באנגלית במרכז למידה של איגום, להיות לעזר בעל ערך רב להוריו בעת נסיעה לחו"ל. הרי לא כל ההורים קבלו הכשרה שכזאת.

חדשות