הפלאים - באר שבע


 • כתובת:
 • 1ב''ס נווה במדב, באר שבע ,רח' אליהו מויאל
  הצג על המפה
 • טלפון:
 • 0526696671
  נינה פריקופץ
 • Адрес:
 • Беэр -Шева, ул.Элияху Моял 1, район Юд-Алеф, Школа Неве бэ-мидбар
  Посмотреть на карте
 • Телефон:
 • 0526696671
  Директор:Нина Прикупец

שתף ברשתות חברתיות

מרכז הלמידה של איגום לשעות הערב "בית ספר הפלאים" הינו מוסד הלימודים ההתפתחותי היחיד בבאר שבע ששיטת הלימוד בו מובנת על פי התיאוריה של הפסיכולוג לב ויגוצקי.
המרכז הוקם בשנת 2001 על ידי מורים ומחנכים דוברי רוסית השייכים לסניף הדרומי של איגוד מורים עולים-איגום.
הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בין השעות 16:00-19:15 במבנה בית הספר "נווה במדבר" (באר שבע, רחוב אליהו מויאל 1 ,שכונה יא') - בימי ראשון ורביעי.
משך השיעור - 35 דקות.
ללימודים מתקבלים ילדים גילאי 3-12 בתחומים הבאים:

 • עברית
 • אנגלית
 • רוסית 
 • מתמטיקה
 • יסודות פסיכומטריה
 • מוסיקה
 • לוגיקה
 • ציור, אומנות
 • דמקה ושחמט

הפלא – זאת העבודה שלנו, זאת השליחות שלנו. זה מה שאנחנו עושים כל יום, כל שנה. אנחנו מאמינים בזה.
זה פלא של תיאוריה – תיאוריית התפתחות הילד של הפסיכולוג לב ויגוצקי.
הפלא – הם המורים שלנו, עמיתינו, המפתחים והמלמדים את הילדים, גורמים להתבגרותם, עוזרים להם יום- יום לעלות למעלה לפסגת הידע. ויחד איתם גם המורים משתלמים, מפני שהילדים – הם " החיים האמתיים, והחיים לעולם אפילו לרגע לא קופאים."
הפלא- הם הילדים שלנו, הכוכבים שלנו, כל אחד מהם בעצמו כשרון נהדר.
הפלא – זה אתם, המבוגרים היקרים, האוהבים עד אין סוף את הילדים שלכם, המעודדים את הצמיחה שלהם, המאמינים בייחודיות ובכישרון שלהם ובהצלחתם...

 

חדשות


נינה פריקופץ

מנהלת מרכז למידה  התפתחותי לילדים מגיל הרך עד היסודי . המרכז שייך לעמותת איגום, סניף באר שבע.  

נינה בעלת תואר השני (M.Ed.)  בפדגוגיה ופסיכולוגיה של גיל הרך, בנוסף היא בוגרת מכללה אקדמית לחינוך בטשקנט (בריה"מ לשעבר) בהוראת מוסיקה.  

בישראל נינה עבדה זמן רב במועצה מקומית במצפה רמון בתפקידים שונים, כמו רכזת קליטה, רכזת הכשרה, מנהלת מדור גני ילדים.


סופיה דינביץ'

מורה למתמטיקה וליסודות הפסיכומטריים. סופיה בוגרת המכללה האקדמית לחינוך במולדובה (בעיר טירספול ).

בירושלים השלימה את הסבה אקדמאית להוראת מתמטיקה בבתי ספר על יסודיים במכללת ליפשיץ.

סופיה מרכיבה תכנית הלימודים תוך שימוש בידע רחב ובניסיון אישי. התלמיד לומד את היסודות של שפת המתמטיקה, מפתח קשרי חשיבה מתמטית לוגית כגון הסקת מסקנות, הכללה, ניתוח וכו'. השיעור מתקיים באווירה נעימה ודינאמית. סופיה ניגשת לכל שיעור ברצינות וביצירתיות.

היא מאמינה בזאת שפיתוח יצירתיות מתמטית בקרב התלמידים צריכה להיות אחת המטרות החשובות של החינוך המתמטי. ההוראה היצירתית תתרום למוטיבציה של התלמיד לשאוף להישגים גבוהים וגם תעודד לפתח את החשיבה הלוגית.    

כפי שטען ד"ר דה-בונו, מדריך לחשיבה יוצרת "לימוד יצירתיות אינו שונה מלימוד מתמטיקה או מלימוד אומנות. אם קיים כישרון טבעי, הוא ישתפר על-ידי אימון ובאמצעות טכניקות שונות". 


ילנה גוסצ'ניסקי

מורה לאומנות, מתמטיקה וליסודות הכלכלה. במשך מספר שנים עבדה בתפקיד מחנכת מוסיקלית בגן הילדים וגם לימדה עברית ויהדות בבתי הספר "אורט" ברוסיה. בעבודתה מגלה עניין רב בפיתוח דרכים יצירתיות ומהנות אשר מקדמות את התלמיד. היא אומרת: "הלוא כל היצורים בטבע נוהגים לשחק, כך שהתפקיד המרכזי של המשחק הוא להכין את הילד לחיים טובים ומאושרים. הילד מפיק מכל המשחק כישורים ומיומנויות שונות".  

ילנה משוכנעת בשל התקדמות טכנולוגית בקצב כה מהיר זה מחייב טיפוח היכולת היצירתית של מורים ותלמידים גם יחד. יכולת יצירתית גבוהה תסייע למורים לא רק בטיפוח היצירתיות של תלמידיהם, אלא גם בהשבחת ההוראה ובהעלאת רמת ההישגים הלימודיים. יכולת כזו תסייע להתמודד עם השינויים הרבים והתכופים בתכניות הלימודים ובשיטות ההוראה.

תודות מסירתה המרותקת לתחום החינוך הילדים והוריהם נמשכים אליה. היא כמעין קרן אור של אנרגיות חיוביות.

יתר על כן, תודות לניסיון הרב והמקצועיות ערכה חוברת דידקטית "משימות יצירתיות בכלכלה עבור ילדים בני 5 ו 6".


נטליה גראן

בוגרת האוניברסיטה הבלשנית הממלכתית של מינסק. 20 שנה ניסיון בהוראת אנגלית – גם בגן וגם בבית ספר. בין תפקידיה האחרים הייתה מנהלת סדנא בתאטרון לילדים בשפה אנגלית.
בהוראתה מורגשות אהבה רבה לעבודתה ויצירתיות. היא משתמשת בשיטות מתקדמות, לימוד דרך משחק וגישה אינדיבידואלית. "הנני חושבת כי ניתן ללמוד אנגלית באווירה שמחה, בהרגשה קלה ונעימה ובעניין רב מצד התלמידים ובטוחה שכל הילדים מוכשרים ונחמדים. "


דוד וסרמן

מועמד למאסטר בשחמט. בעבר מאמן נבחרת הילדים של ישראל אשר סיימה במקום השלישי באליפות העולם בשנת 2015 בעיר קאזאן ברוסיה. משנת 2003 מנהל חוג לשחמט ליד מחלקת הקליטה העירונית. במשך 15 שנה הוא מארגן תחרות שחמט תחת הכותרת: "ניצחון הסבא – ניצחון הנכד".
לדבריו דוד המאמן יכול להעניק לילד סיכוי ייחודי להרגיש את האושר ביצירה, ביופי ובניצחון. לא כל כך חשובים הישגיו של הילד בצעדיו הראשונים – העיקר שהוא ישמר את האהבה לשחמט לאורך כל חייו. דווקא בגיל הצעיר הוא קולט הכי טוב את כל הכללים והדקויות של המשחק העתיק והחכם הזה.
"בפעם הראשונה אני עובד עם הילדים בני חמש וזה מצוין כי לדעתי יש להכניס את הילד כבר מהגיל הזה לעולם השחמט – הרי זה מעודד אצלו פיתוח של תכונות כגון כושר הריכוז, התמדה, כוח רצון וחשיבה לוגית.
בנוסף לכך דוד ווסרמן הינו היסטוריון וסופר אשר כותב ספרים בנושאים היסטוריים. כעת הוא עובד על אנציקלופדיה יוצאת דופן של שחמטיים מארצות העולם במאות 17-21.


פולינה צ'רטוק

מורה לאנגלית, בוגרת הפקולטה לשפה האנגלית באוניברסיטה הפדגוגית הממלכתית של סמרה. בעלת תעודות בינלאומיות TEFL ו-TESOL.
הוראת השפה בשיעוריה של פולינה מבוססת על הבנתם העמוקה של החומר על ידי התלמידים ותקשורת אקטיבית אשר מבטיחות פעילות שכלית מאומצת של התלמיד במהלך כל השיעור. היא יוצאת מההנחה שלימוד שפה זרה הינו אפקטיבי רק כאשר התלמיד מבין היטב מה הוא לומד, בשביל מה ואיך.


רינטה ירוכין

מורה לרוסית ולאסתטיקה. בוגרת בית ספר מוזיקלי (פסנתר) והפקולטה לבלשנות באוניברסיטת טומסק.

העיקרון המנחה את רינטה בהוראתה: "כל הילדים הינם כישרוניים ויצירתיים" ומטרתה היא "לעזור לכל ילד לממש את האינדיבידואליות שלו במלואה".

ב"בית ספר הפלאים" מלמדת רינטה רוסית ואסתטיקה. בשיעורי רוסית לומדים התלמידים לקרוא ולכתוב חופשי וללא שגיאות, רוכשים מושגים וכללים יסודיים בתורת הצורות, תורת הצלילים ובכתיב הנכון. בשיעורי אסתטיקה פותחת ירוכין בפני תלמידיה את העולם הנפלא של האמנות: של המוסיקה הקלאסית, התיאטרון והציור. במהלך השיעור הילדים שרים ורוקדים – דבר שמפיג את המתיחות ויוצר אווירה נוחה ונעימה.


מערכת שעות

מערכת שעות
מקצועות לימוד וגיל הילדים
גיל 3-4
פיתוח תקשורת, ציור, אומנות, מוסיקה, לוגיקה, תיאטרון, משחקי לוח.
גיל 4-5
עברית, רוסית, אנגלית, מתמטיקה, מוסיקה, לוגיקה, שחמט ודמקה.
גיל 5-6
עברית, רוסית, אנגלית, מתמטיקה, ציור, כלכלה, שחמט.
גיל 6-12 ,תלמידי בתי ספר
עברית, רוסית, אנגלית, מתמטיקה ויסודות פסיכומטריה.


הרשמה למרכז למידה

מידע הורה
נתונים על הילדכתובת וטלפונים

כתובת: 1ב''ס נווה במדב, באר שבע ,רח' אליהו מויאל
הצג על המפה

טלפון: 0526696671
נינה פריקופץ

Адрес: Беэр -Шева, ул.Элияху Моял 1, район Юд-Алеф, Школа Неве бэ-мидбар
Посмотреть на карте

Телефон: 0526696671
Директор:Нина Прикупец